Резюме – це, безперечно, один з найважливіших факторів вашого успіху при пошуку роботи. Але наскільки?

Мене часто прохають оцінити резюме. Чи достатньо воно детальне, чи не занадто стисле, чи візуально привабливе, чи потрібна фотографія, чи правильно розташовані блоки огляд-діяльність-освіта тощо…

Оскільки я здебільшого працюю з вакансіями для досвідчених фахівців, то і звертаються, в основному, люди досвідчені, з чималим професійним багажем. І резюме у них досить притомні й інформативні, про що я їм і кажу.

Але вони все одно сумніваються, підозрюючи, що щось не так з їхніми резюме, бо чомусь же їм відмовляють навіть без співбесід, просто після розгляду резюме.

Бачте у чому справа: приваблива вакансія у компанію з гарними умовами й цікавим напрямком діяльності цікавить багатьох кандидатів. Саме тому, наприклад, у більшості компаній віддаленого типу такий складний процес інтерв’ювання: вони мають величезну кількість аплікантів і можуть собі дозволити майже не проводити активного рекрутингу, а займатися відбором тих кандидатів, які самі надіслали своє резюме.

І тут уже важливо не те, наскільки красиве візуально і стисле, але інформативне ваше резюме, а багато інших факторів, на які ви найчастіше ніяк не можете вплинути на момент подачі резюме: ваша локація, ваш попередній досвід, наскільки часто ви міняли компанії, наскільки багато було аплікантів перед вами, наскільки перебірливим є керівник, наскільки великі ваші зарплатні очікування тощо.

Тому ви можете зробити хоч ідеальне резюме, але якщо компанія знаходиться у ЄС, а ви, наприклад, в Україні, то навіть для віддаленої роботи перевагу нададуть комусь з ЄС, навіть якщо він захоче більше грошей. І так само це стосується вакансій з релокейтом: будь-яка компанія в першу чергу розгляне тих кандидатів, яких можна буде пропроцесити протягом місяця-двох, а не тих, кому доведеться робити візу й чекати дозвіл на роботу через пів року.

То що ж виходить? Резюме можна зробити лівою п’яткою правої ноги?

Звісно ж, ні.

Зараз існує купа безкоштовних конструкторів резюме, які легко ґуґляться і допоможуть вам створити резюме вашої мрії. Часом, не завадить і порада фахівця, якщо ви вже зовсім не впевнені у собі (іноді саме розмова з досвідченим рекрутером допомагає заспокоїти розхитані пошуком роботи нерви).

Але ви маєте розуміти, що головним фактором відмов аплікантам після подання резюме, є не резюме як таке, а купа інших факторів, на яку кандидат має дуже мало впливу. Завжди тримайте це в голові, коли вам спаде на думку, що причиною відмов є ваше резюме на дві сторінки, де ви детально розписали ваш досвід і досягнення, а не якась інша причина.