Бачте, яке діло: одного лише вміння шукати кандидатів у нашій професії не достатньо.

Ми так часто концентруємося на шліфуванні вміння знаходити потрібних фахівців на інтернет-теренах, що упускаємо з виду той факт, що сорсинг – це лише частина того, що робить рекрутера успішним. Важлива, але лише частина. Завжди тримайте це в голові.

Чому?

Ну, гаразд. Знайшли ви потрібного спеціаліста. Що далі?

Звісно ж, ви маєте написати такий перший лист, який зверне на себе увагу. При чому це не обов’язково має бути пряма пропозиція роботи. Ви можете зробити запит на експертизу, написати, що вражені якимось досягненням людини, придумати масу інших способів, як достукатися до кандидата.

Але і цього не досить.

Бо ви таки маєте запропонувати щось таке, чого у відповідача зараз немає. Оті от славлені +30%. Або ж просто сподіватися, що у кандидата зараз настільки нестерпні умови праці, що він погодиться перейти до вашого клієнта чи працедавця. Це, до речі, теж треба вміти: з’являтися у житті кандидата у потрібний момент.

Однак, повернімося до пропозиції. Вона має бути привабливою для того, кому ви пишете. Наскільки часто так буває? Чи часто трапляється, що ви пропонуєте фахівцеві щось не відповідне його досвіду і вмінням? І якщо відповідь ствердна, то маю до вас інше питання: навіщо ви це робите? На що очікуєте? Що успішний сеньйор з цікавого проекту перейде на сумний баґфікс на таку ж саму зарплату? Що мідл автоматизатор зацікавиться лідською пропозицією, де треба буде керувати п’ятьма людьми?

А ще ж не забувайте про власну репутацію і репутацію вашого клієнта чи працедавця. От знайшли ви підхожого спеціаліста, але ваш клієнт або абсолютно невідомий на ринку гравець, або – що гірше! – має такі відгуки, що туди притомних людей і канатом не затягнеш.

Тому коли я читаю про прагнення оволодіти всіми глибинами глибин сорсингу, щоб бути успішним наймарем, то завжди згадую загальну картину процесу рекрутингу, де пошук посідає важливе і необхідне місце, але зовсім не найголовніше. Бо ви можете бути скільки завгодно майстром знаходження найкращих фахівців, але без належної пропозиції та відповідної піар стратегії клієнта чи працедавця всі ваші зусилля будуть марними.