А знаєте, що я помічаю останніми роками? Що компанії все більше і більше повертаються до людського фактору в пошуку і залученні кандидатів.

А знаєте чому?

А тому що автоматизація і ШІ – це все чудово і корисно, але тільки тоді, коли це стосується рутинної роботи, а коли треба перетинатися з людьми, то раптом виявляється, що не так вже й багато є тих, кому подобається отримувати повідомлення про вакансії, на які вони пасують так само, як трикутник у формочку зірки.

Саме тому на ринку з’явилася просто неймовірна купа вакансій для сорсерів: тобто стають необхідними люди, які власними руцями будуть шукати кандидатів, і формувати, по суті, базу, на яку вже й будуть потім робити розсилки. Можливо, навіть із застосуванням автоматизації й ШІ – з шаблонними зверненнями і пропозиціями.

До речі, про шаблони – я до них нормально ставлюся, їх теж можна зробити максимально персоніфікованими. Тому тут “шаблонні звернення і пропозиції” згадуються не в негативному ключі.

Інший тренд, який наближається, це відмова від усіх оцих “гуру” і “ніндзя” в назві посад, коли їх розміщують на сайтах компаній. Вже зараз можна почитати поради, що немає нічого кращого за простоту і конкретику, щоб шукачі роботи відразу мали уявлення, про що йдеться і не намагалися вгадати, чим же займається “джаваскрипт джедай”.

Ну, тобто ви розумієте: ще кілька років тому, я пам’ятаю, як з усіх щілин лізло “Додайте креативу у назву вакансії!” і “Геть нудні найменування посад!”, а тепер “Максимально чітко вказуйте, чим буде займатися фахівець – якщо це вакансія для розробника, то так і пишіть, а не оці от “євангелісти” і “пророки””.

Це я все до чого веду: я давно казав і кажу – поки на роботу будуть наймати людей, доти будуть потрібні люди в рекрутингу. Чат-боти, масові розсилки, автоматизація, шаблонізація – це все потрібно і прекрасно, але без правильного застосування вони викликають тільки несприйняття і негатив. І вони все одно залишаться допоміжним моментом у пошуку й залученні кандидатів.

І не поспішайте забувати старі навички і вміння. Скоріше за все вони вам знадобляться в майбутньому.