Дуже часто ми поринаємо у прірву узагальнення: наймарі після одного-двох непідготованих до співбесіди кандидатів починають ганити всіх фахівців цієї галузі, фахівці, натомість, отримавши негативних досвід після перемовин з кимось із новачків у нашій професії або з випадковими людьми, проектують цей досвід на всіх рекрутерів.

А це – неправильно і шкідливо. Для обох сторін.

І я поки що не бачу, як цьому зарадити, тому що і сама рекрутерська галузь ще молода, і багатьом кандидатам ще вчитися і вчитися елементарної ввічливості й уміння поводитися по-діловому, а не намагатися пофліртувати з дівчатами-наймарками або образити першого-ліпшого рекрутера.

Яких цей момент стосується теж. Навіть більше. Бо тільки рівна ділова комунікація може забезпечити довготривалі стосунки з кандидатами. Якщо ти, звісно ж, збираєшся будувати кар’єру в наймарстві, а не просто зазирнув на вогник, щоб потім податися деінде – чи то в керування проектами, чи то взагалі стати айтівцем.

Але якщо ти таки збираєшся присвятити своє життя пошуку людей для найму, то варто пам’ятати, що будь-яка галузь промисловості – це доволі обмежене коло фахівців, і ти маєш постійно працювати над підтримання як власної репутації, так і компанії на яку (чи з якою) ти працюєш.

І – не узагальнюй. Концентруйся на тих людях, з якими можна легко і продуктивно взаємодіяти. Поводься виважено й професійно. І ти просто будеш у шоці від кількості вдячних кандидатів, які приведуть до тебе інших.

Це, до речі, стосується і потенційних кандидатів. Не варто зациклюватися тільки на тих рекрутерах, які завдали вам болю. Адже, без сумніву, у вас був (і буде!) й позитивний досвід з представниками нашої професії 🙂