Даю голову на відсіч, що кожен другий, хто шукав роботу, не раз казав:

“Цей рекрутер, ото сидить така гарнюня, корчить з себе боса. Краще я знайду її боса, та влаштуюся в компанію напряму.”

або

“Нащо ця людина тут потрібна, тільки час змарнував.”

Ну що, пізнаєте? Та, звісно ж, пізнаєте. Але я Вам зараз хочу навести математичні факти, чому якісний наймар – людина корисна.

Це не теорія, це практика, яка виправдовує себе вже протягом кількох десятків років. Вона працювала ще тоді, коли ми і не знали, хто такий наймар або рекрутер, а знали тільки слово “кадровик”.

Отже. Кожний наймар, знає він це чи ні, оперує таким поняттям, як “ширина потоку”. Це така міра, яка показує, скільки саме людей, підхожих чи ні, було ним знайдено. Не важливо, чи рекрутер тільки резюме прочитав, чи поговорив телефоном, чи поспілкувався наживо. Є також таке поняття, як “канал пошуку”. Й у кожного каналу пошуку є своя власна ширина потоку. Наприклад, ЛінкедІн – це один канал, кожен окремий портал пошуку роботи – це інший, прямий пошук – це третій і так далі.

Так от, по кожному каналу маємо 55% кандидатів, які зовсім не підходять на вакансію (це, звичайно, за умови грамотного пошуку – якщо ж ні, то цей відсоток значно більший). 20% відсотків – підійдуть працедавцю. Останні 25%, скоріш за все, зможуть займати цю посаду через деякий час (можливо їм не вистачає фаху поки що, або треба підтягнути англійську тощо).

А тепер, припустимо, що лінійний керівник, наприклад, відділу продажу має щомісячний гонорар 20 000 грн. А в місяці в середньому 168 робочих годин. Тобто, година його часу коштує 20 000/168 = 119,05 грн. Нехай 120 – зручніше рахувати.

Тепер, візьмемо середній час проведення співбесіди. Знаю, що з менеджером з продажів на співбесіду потрібно витратити приблизно 40 хвилин. А ми знаємо, що на кожні 20 задовільних кандидатів є 55 незадовільних. Тобто, якщо кожен з кандидатів вирішить пробитися до лінійного керівника напряму, ми отримаємо майже 13 годин, які було проведено з користю для компанії (20 задовільних кандидатів), та майже 37 годин витрачених марно.

37 годин – це 4440 марно витрачених гривен. Зауважу, що це тільки один канал пошуку по одній вакансії. А якщо їх декілька?

І це ще ми не говорили про обирання каналів пошуку, аналітику релевантності кожного, складання та публікацію об’яв тощо.

Цікаво, що наймар отримує свій заробіток як раз за те, що робить той самий відбір кандидатів, чим береже час працедавця. Працедавець же, у свою чергу, витратить цей час з більшою користю і принесе більше прибутку компанії.

Звичайно, якщо компанії потрібна одна людина на рік, тут уже все інакше. Але це зовсім інша історія.