Є кандидати, які себе недооцінюють і, таким чином, занижують рівень власного досвіду. А є кандидати, які, навпаки, занадто високої думки про свої професійної здобутки.

І перевірити все то вдається тільки на співбесіді. Резюме або профіль у ЛінкедІні – то все чудово, але й вони не завше дають можливість адекватно оцінити уміння й навички пошукувача. Так, звісно, досвід рекрутера, його інтуїція можуть зарадити й допомогти визначити, чи продовжувати розмову з тим чи іншим кандидатом чи ні. Але покладатися на них на сто відсотків я б не радив. Наша професія передбачає високий поріг толерантності, і я часто дію за правилом, що невпевненість у рішенні щодо пошукувача має бути на його користь, а не навпаки.

Бо хоч не хоч, а тільки особиста зустріч (або ж відео-дзвінок, як мінімум) дозволять визначити, наскільки кандидат підійде на ту посаду, яку наймар має закрити. Але це, знову ж таки, не означає, що пропускати до співбесіди треба всіх на світі. О ні! Але якщо є якась невпевненість і відчуття, що ти можеш помилятися щодо кандидата – то краще дати йому шанс у розмові віч-на-віч.